Stadion Legii bezpieczny na mecz z Lechem. Sektor gości otwarty

"Legia Warszawa zakończyła wewnętrzną kontrolę systemu bezpieczeństwa stadionu przy Łazienkowskiej 3. Dzięki wprowadzanym zmianom infrastrukturalnym i organizacyjnym w najbliższym meczu Legii z Lechem Poznań będą mogli wziąć udział kibice gości. W przyszłym tygodniu rusza zapowiadany wcześniej audyt bezpieczeństwa, który na stadionie przeprowadzi renomowana firma brytyjska" - informuje Legia Warszawa.

Kontrola objęła wnikliwą analizę nie tylko materiału zgromadzonego w trakcie meczu z Jagiellonią przez system stadionowego monitoringu, ale także zastrzeżeń zgłaszanych przez przedstawicieli administracji rządowej, policji i władz miasta oraz przegląd infrastruktury stadionu - powiedział Bogdan Kuzio, Dyrektor Biura Zarządu.

- Do najważniejszych zmian infrastrukturalnych doszło na trybunie południowej, a ich celem było usunięcie szkód powstałych podczas meczu z Jagiellonią oraz usprawnienie istniejących i wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń sektora kibiców gości. Poprawiliśmy, wzmocniliśmy i podwyższyliśmy konstrukcję bramy pomiędzy sektorem gości i trybuną południową na ringu stadionu oraz podnieśliśmy wysokość płotów oddzielających trybuny południową i wschodniąwylicza Bogdan KuzioCały czas pracujemy nad podwyższeniem płotów oddzielających sektor gości od trybun południowej i zachodniej, wzmocnieniem i podwyższeniem konstrukcji bramy na promenadzie pomiędzy sektorem gości i trybunami południową i zachodnią, a także zmianą ustawienia kamer monitoringu na stadionie. Prace w tym zakresie zostaną zakończone do przyszłego czwartku.

Klub dokonał również zapowiadanej szczegółowej analizy pracy służb porządkowychrozwiązana została umowa z jedną z firm ochroniarskich, która do tej pory brała udział w zabezpieczeniu imprez masowych na stadionie przy Łazienkowskiej.

- Bezpieczeństwo zarówno kibiców Legii, jak i fanów drużyny gości, było i jest naszym najwyższym priorytetemzapewnia Bogusław Leśnodorski, prezes i współwłaściciel KlubuZmiany infrastrukturalne i organizacyjne wprowadzone przez nas w ciągu ostatnich tygodni gwarantują właściwe zabezpieczenie wszystkich spotkań, jakie do końca sezonu Legia Warszawa rozegra w roli gospodarza. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby w najbliższym spotkaniu z Lechem Poznań mogli wziąć udział kibice gości.

- Nie oznacza to końca procesu podnoszenia standardów bezpieczeństwa na stadionie Legii – w przyszłym tygodniu rozpocznie się specjalistyczny audyt zewnętrzny. Zostanie nim również objęte zabezpieczeniu najbliższego meczu z Lechem Poznań. Do współpracy zaprosiliśmy Select Management and Security Ltd. - renomowaną, specjalistyczną firmę działającą od lat na rynku brytyjskim, będącą aktywnym członkiem European Stadium & Safety Management Association, najlepszej europejskiej instytucji zajmującej się bezpieczeństwem stadionowym i współpracującej z UEFAwyjaśnia Bogusław LeśnodorskiStosowane przez nas procedury i zabezpieczenia zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów, posiadających wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu meczów piłki nożnej w Wielkiej Brytaniirównież w ramach rozgrywek angielskiej Premier League.

Więcej informacji związanych z procedurą zewnętrznego audytu bezpieczeństwa stadionu przy Łazienkowskiej Klub poda w specjalnym komunikacie, który zostanie podany do wiadomości publicznej w przyszłym tygodniu.

źródło: legia.com