Wiślacy z 400 zakazami stadionowymi!

Wisła Kraków zrywa wszelką współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców i nakłada zakazy stadionowe na osoby podejrzane o wstrzelenie rac na stadion podczas meczu z Ruchem Chorzów. O obejrzeniu Białej Gwiazdy na żywo może zapomnieć nawet ponad 400 osób.

Klub o swoich zdecydowanych działaniach poinformował w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej witrynie internetowej. Znajdujemy w nim m.in. szerokie uzasadnienie decyzji o nałożeniu surowych kar. Przedstawiciele Wisły zdradzają również, że przed feralnym spotkaniem z Ruchem, apelowali do SKWK o rozsądne zachowanie fanów.

Wobec takiego rozwoju sytuacji i bulwersujących zachowań kibiców, którzy wstrzelili na murawę i trybuny race z terenu restauracji "U Wiślaków", klub zdecydował zawiesić wszelkie formy współpracy ze stowarzyszeniem. Oznacza to przede wszystkim likwidację zniżek dla jego członków i unieważnienie specjalnych identyfikatorów, dzięki którym swobodnie mogli oni poruszać się po całym stadionie. Zakazane zostały także oprawy w formie sektorówek, a sektor szkolny organizowany będzie bez pomocy SKWK.

To nie koniec. Na osoby podejrzewane o współudział w zakłócaniu porządku w trakcie meczu z „Niebieskimi” nałożone zostały zakazy stadionowe. W oświadczeniu ich liczba nie została sprecyzowana, jednak nieoficjalnie wiadomo, że może chodzić o wszystkich kibiców oglądających potyczkę Wisły i Ruchu na telebimie w restauracji "U Wiślaków". Czyli około 400 osób.

źródło: lowekrakow.pl